Drobečková navigace

O Libotovu > Události a akce - fotogalerie > Dětské dny

Dětský den  1975

 

Dětský den 2004

Jsme jedničky!

aneb Dětský den v Libotově  

V sobotu 29. května 2004 za slunného počasí probíhal na fotbalovém hřišti v Libotově Dětský den. Na letošní odpoledne plné soutěží a her se z přilehlých obcí a měst sjel rekordní počet dětí. Přijelo asi dvě stě robátek!

Na hřišti bylo pro ně připraveno mnoho atrakcí. Pro ty nejmenší to byl kriket, hod míčkem do kocoura, kop na bránu, kreslení, pro ty starší pak šplh o tyči, jízda zručnosti, střelba ze vzduchovky, souboj na kladině a další. Jezdecký oddíl z Obory Hvězda vozil děti na koních, kynologové ze Dvora Králové nad Labem jim předvedli výcvik psů, pilot letadla shazoval bonbóny. Již tradičně ukázal své umění i zasloužilý mistr sportu - výsadkář Láďa Marek, který se snesl s padákem přímo doprostřed hřiště. Celé odpoledne moderoval a z pódia řídil pan učitel Mgr. Milan Frýba. Pod jeho vedením se tancovalo, soutěžilo, závodilo, ale také recitovalo, zpívalo a "jazykolamovalo".

Naším úkolem na Dětském dni byla organizace cyklistického závodu. Letos to byl již šestý ročník a tentokrát se do něj přihlásilo 27 mladých borců, kteří změřili své cyklistické síly ve třech věkových kategoriích. Závodilo se s velkou vervou, sportovci šlapali a šlapali, až se jim od kol prášilo. Nejmladší kategorie Malíšci, kam se přihlásily děti od 4 do 7 let, urazila jedno kolo kolem stadionu, starší Naděje, cyklisté od 9 do 11 let, jeli dvě kola. No, a ti nejstarší teenageři z kategorie Žáci, objeli libotovský stadion celkem třikrát. Před startem obdržely všechny děti startovní číslo, které si připevnily na kolo. Po závodě si ho mohly nechat na památku.

Na startu vládlo velké napětí. Příprava sportovců před závodem byla různá. Někteří borci kroužili kolem našeho pořadatelského stánku netrpělivě, báli se vzdálit a nemohli se dočkat začátku závodu. Měli strach, abychom neodstartovali bez nich. Jiní se po rozdání čísel ihned rozprchli, mlsali sladkosti, soutěžili a užívali si jiných atrakcí, takže v potřebnou dobu nebyli k nalezení. Jednoho závodníka jsme dokonce museli vyvolávat z pódia. Nakonec ale vše dobře dopadlo a první závod byl úspěšně odstartován.

Malíšci (1. třída a předškolní děti)

Letošní, tradičně nejpočetnější kategorii Malíšků tvořilo 7 kluků a 6 holčiček. Všichni se dostavili na start a tvářili se sebevědomě. Jak by ne - stáli vyrovnáni v řadě - jako velcí závodníci! Ale vyhrát může opravdu jen jeden. Takže: jak to nakonec dopadlo? V kategorii kluků zvítězil Rostislav Rejl, druhý byl Štěpán Sedláček a třetí Filip Flígl. Holčičky dorazily v tomto pořadí: Zvítězila Martina Dostálová, druhá skončila Jana Hlavová a třetí Natálie Jaklová.

Naděje (2., 3. a 4. třída)

V dravé, fyzicky i psychicky dobře připravené kategorii Nadějí změřilo své cyklistické síly 6 kluků a 4 holčičky. Kluci vyrazili přesně se startovním výstřelem, jelo se konkurenčně, tělo na tělo, takže jsme bohužel hned v první zatáčce zaznamenali pád z kola. Jeden z borců přelétl přes řídítka, a tak mu kolona ujela. Vybojoval tedy alespoň cenu útěchy a odnesl si samozřejmě diplom. Ostatní cyklisté dorazili v tomto pořadí: Zvítězil Tomáš Dostál, druhý byl Jan Hlava a třetí dojel Robert Křesťan. Z mladých dam byla nejrychlejší Martina Machačová, druhá dojela Denisa Vaníčková a třetí Daniela Tschepová.

 

Žáci a žačky

Konečně nastal dlouho očekávaný okamžik, kdy na startu stanuli borci nejstarší a nejzkušenější, naši teenageři z kategorie Žáci a žačky. Protože z dívek se přihlásila pouze Daniela Vašátková, bylo její prvenství očekávané, leč zasloužené. Jela společně s kluky tři kola a nenechala se zahanbit. Jako první dojel Tomáš Voženílek, druhý byl Martin Bureš a třetí Ondra Flígl.

Říká se: Sláva vítězům, čest poraženým. Ale poražení u nás žádní nebyli, všechny děti byly jedničky! To se prokázalo i na pódiu, odkud si odnášely diplomy a odměny za svá umístění, ale nebylo to jen tak! Pan učitel Frýba každé dítko pečlivě a pěkně veřejně do mikrofonu vyzpovídal, abychom se všichni dozvěděli, co bylo klíčem k jeho sportovnímu úspěchu. Kolik hodin strávil ten či onen mladý cyklista tréninkem, jakou dietu dodržuje a tak podobně. Byla to legrace a sportovci odcházeli z pódia s úsměvem i cennými trofejemi.

Letošní Dětský den v Libotově se vydařil a přispělo k tomu mimo jiné i to, že výjimečně nepršelo. Sluníčko se na nás usmívalo až do pozdního odpoledne. Takže za rok zase na shledanou!

Jestliže jste na Dětském dni v Libotově byli a nenašli jste sebe nebo svoje dítko na fotkách na této stránce, budete se moci za pár dní podívat do naší malé fotogalerie, kterou připravujeme.

Lucka a Zbyněk Křesťanovi, 20. 6. 2004

 

Menu

Užitečné odkazy

1234.jpg

www.czechpoint.czwww.hustiranka.cz

Královéhradecký kraj

www.kr-kralovehradecky.cz

http://www.kr-kralovehradecky.cz/doma-je-doma/

www.portal.gov.cz

P1010055[1].jpg

P1010027[2].jpg